Strzał w stopę

Lechowi Kaczyńskiemu trudno będzie wygrać z Bronisławem Komorowskim w drugiej turze. Media będą dalej walić w jeden bęben, że ?Kaczory to obciach?, czyli ? innymi słowy- czwarta władza, która w istocie jest pierwszą, od TVN, poprzez publiczną, rozgłośnie RMF FM, Radio ?Zet?, tygodniki ?Wprost?, , ?Polityka? plus opiniotwórcza ?GW?,  od świtu do zmierzchu będzie urabiać publikę, jakie to nieszczęścia mogą na Polskę spaść w razie reelekcji faworyta PiS.

Do tego chóru dołączą jeszcze ośrodki badania opinii publicznej, jak to Lech Kaczyński nie ma szans, a jeśli w ogóle jakieś ma, to najwyższej u jakichś nadwiślańskich przedstawicieli Bantustanu itd. No ale to już powtórka z rozrywki w odróżnieniu do samobója, którego strzelił właśnie Pałac Prezydencki zaproszeniem na pokład samolotu lecącego na obchody rocznicowe do Moskwy 9 maja gen. Jaruzelskiego.

  – To nie powinno się stać. Urzędnicy prezydenta popełnili błąd ? nie kryje dezaprobaty Marek Migalski, eurodeputowany PiS, i zastanawia się, czy „ten ukłon” nie jest podyktowany zbliżającymi się wyborami. – Są zwycięstwa, których nie warto odnosić (?) Ten ukłon w stronę generała Jaruzelskiego nie jest w nurcie myślenia pisowskiego. PiS nigdy w przeszłości nie kokietowało tak postkomunizmu, zwłaszcza ikony postkomunizmu i komunizmu. Jeśli komuś bardzo przeszkadzałoby to, że oponuję wobec takich uprzejmości, to warto byłoby się zastanowić, czy ten ktoś myśli jeszcze w kategoriach PiS-u ? mówi Migalski.

Według Jarosława Gowina zaproszenie na obchody zakończenia II wojny światowej „człowieka, który jest symbolem zdrady narodowej to policzek wymierzony w stronę Polski”.

Zgadzam się i z Gowinem i z Migalskim, a prezydentowi gratuluję doradców. Co do słuszności zaproszenia generała na pokład samolotu zgadza się z Lechem Kaczyńskim Lech Wałęsa, który szukał swego czasu u generała Wojciecha Jaruzelskiego, przewodniczącego Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego, świadectwa moralności.
Julia M. Jaskólska
juliamariajaskolska.salon24.pl/

Related Posts

Następny Post

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?